ADA Bacter Ball - 18 kuliček
Výrobce: | ADA |
Cena s DPH : | 635,- Kč |
DPH: | 21 % |
Dostupnost: | skladem |
Bacter Ball obsahuje stejné složky jako Bacter 100, má praktický tvar kuliček, které mohou být snadno použity v akváriu. Hlavním úkolem mikroorganismů je ničit různorodé organické substance, které se objevují uvnitř akvária (např. rybí výkaly, zbytky rybí potravy, hnijící listy rostlin a další) a recyklovat je na elementy, které mohou být absorbovány vodními rostlinami. V přírodním ekosystému existuje velké množství těchto mikroorganismů zapojených do tohoto procesu. Když se pokoušíme doplnit do akvária mikroorganismy, dosazujeme pouze jeden typ bakterií, což je nesrovnatelné s přírodním ekosystémem a někdy může být onen typ škodlivý. Bacter Ball obsahuje více než 100 různých druhů mikroorganismů ve spícím stavu. Jednoduše umístětě Bacter Ball mezi vrstvy substrátu a mikroorganismy se tak rychle vytvoří uvnitř substrátu a ve filtru.
Výrazně zlepšuje zdraví a stabilizuje prostředí uvnitř akvária - zlepší se fungování filtrace, okysličování vody, sníží se obsah dusitanů, napomáhá při boji proti řase, organické substance se v substrátu rozloží na stopové prvky a ty pak mohou rostliny lépe využít ke svému zdravému růstu.
Bacter Ball obsahuje také bakterie působící ve střevech – velice vhodné je používat ho i na namáčení potravy těsně před podáním. V takovém případě si rozmíchejte část Bacter Ball do skleničky s vodou a do ní ponořte na několik minut podávané krmivo. Tento postup je velice účinný například jako prevence proti vnitřním parazitům postihujícím krunýřovce, terčovce a jiné velké cichlidy.
- Balení obsahuje 18ks
- Možné používat i jako doplňkové krmení pro krevetky